Чи може наркотичний дурман принести задоволення і щастя?

Наркоманія –це важке хронічне захворювання, яке руйнує тілесне здоров’я, психіку, порушує родинні зв’язки, соціалізацію. А хвора людина, за визначенням, не може бути щасливою. Чим довше хворий вживає наркотики, тим більш виражено симптоми захворювання і небезпечніше наслідки.

Зміни зовнішнього вигляду

Залежність накладає на людину незгладимий відбиток. Наркомана зі стажем відрізняють:

 • бліда, суха шкіра сірого кольору;
 • поява зморшок;
 • почервонілі очі;
 • відсутність або слабка міміка;
 • розкоординованість рухів;
 • невиразна, загальмована мова;
 • убогий словниковий запас;
 • порідіння волосся;
 • розшарування і жовтий колір нігтьової пластинки;
 • істотна (більше 10 кг) втрата ваги;
 • м’язова слабкість;
 • швидка стомлюваність;
 • темні кола навколо очей.

Хворобливий вигляд додає віку наркоману. Він перестає стежити за своїм зовнішнім виглядом, виглядає неохайно, неприємно пахне.

Опис почуття ейфорії від наркотиків

Cоматичні захворювання

Наркотики в першу чергу підривають нервову систему, яка керує всіма органами. В результаті відбувається збій функцій і порушується стан органів, систем організму:

 1. Серцево-судинної – наркотики негативно впливають на стан серцевого м’яза, судин, склад і властивості крові, що викликає тромбози, інфаркти, інсульти.
 2. Біліарної, особливо печінки – наркотики – найсильніший токсин, який печінка не може дезактивувати нескінченно. У наркоманів часто розвивається гепатит, жирове переродження, фіброз, цироз.
 3. Дихальної – великі пошкодження органам дихання наносять курильні суміші і вдихання ПАР. В результаті притупляється нюх, розвиваються хронічний риніт і сухий кашель, бронхіальна астма та інші патології.
 4. Травної – токсини пригнічують синтез травних ферментів, порушують чутливість смакових рецепторів, руйнують слизову. В результаті розвиваються диспепсичні порушення, втрачається апетит, утворюються ерозії, виразки в ШКТ, ротової порожнини.
 5. Репродуктивної – наркотики порушують кровопостачання органів, пригнічують продукцію статевих гормонів і клітин (сперматогенез, овогенез), знижують лібідо. Більшість наркоманів страждають розладом статевої функції, безпліддям, акушерськими ускладненнями. Діти, народжені у наркоманки, маловагі, недоношені, відстають від однолітків у розвитку, виявляють симптоми наркотичної залежності.
 6. Імунної – порушуються бар’єрні, адаптаційні, компенсаторні функції.
 7. Нервової, в тому числі ЦНС, що негативно відбивається на когнітивних здібностях, мисленні, розумової працездатності. Часто розвиваються психічні відхилення і захворювання.

Різні види наркотичних речовин по-різному впливають на організм, але в загальному стан здоров’я погіршується, приєднуються вірусні, бактеріальні інфекції, можливе зараження крові, некроз тканин. Смертність у наркоманів становить майже 100%. Крім захворювань, обумовлених прийомом ПАР, на рівень смертності впливає схильність до суїциду. Серед наркоманів багато самогубців.

Соціальна дезадаптація

У наркомана змінюється поведінка. Заради наркотиків він йде на злочини, руйнує стосунки з близькими людьми. Тяга до наркотиків призводить до втрати інтересу до роботи, навчання, нормального спілкування, хобі. Хворий спілкується з такими ж асоціальними особистостями.

Якщо на початку наркотики і викликають ілюзію щастя, то в процесі вживання все більших доз вони призводять до розчарування, відчуття безвиході, до смерті. Самостійно позбутися залежності хворий не може. Йому необхідна допомога професіоналів – наркологів, психологів, вузьких фахівців в різних областях медицини.

Розрахувати вартість лікування