Баклофен – наркотик, що руйнує психіку: як позбутися залежності?

Крім основного переліку наркотичних засобів, існує ряд препаратів, здатних викликати стан ейфорії і змінювати свідомість. До їх числа належить Баклофен. Він користується великою популярністю серед молоді, причому більшість підлітків навіть не вважають його наркотиком, не розуміють якої непоправної шкоди завдають своєму здоров’ю.

Опис і властивості препарату

Баклофен є сильнодіючий лікарський засіб, призначений для лікування епілептичного синдрому. Крім того, лікарі призначають таблетки пацієнтам, що страждають спазмами, які перенесли важкі черепно-мозкові травматичні ушкодження. Ліки діє як антидепресант, виявляє седативну, заспокійливу дію на центральну нервову систему.

Приймаючи ліки в підвищених дозах, людина відчуває прилив сил і енергії, азарт, відчуття легкості та ейфорії. Під час лікування необхідно контролювати тривалість курсу. Тривале застосування Баклофен викликає звикання і провокує розвиток залежності. Фахівці відзначають, що припиняти лікування необхідно плавно, поступово зменшуючи добову дозу, щоб уберегти організм від сильного стресу.

Баклофен - наркотик, що руйнує психіку: як позбутися залежності?

Наркотична дія Баклофен

Баклофен впливає на психіку і ЦНС. Через годину після прийому таблеток у людини різко змінюється психоемоційний стан. Він починає відчувати себе радісним, активним і безпричинно щасливим. Деякі наркомани для посилення ефекту приймають таблетки не традиційним пероральним шляхом, а подрібнюють їх до стану порошку, а потім вдихають.

Баклофен підвищує енергетичний потенціал, фізичну активність, знижує поріг стомлюваності. Під дією препарату людина стає неймовірно працездатним, витривалим. Небезпека полягає в тому, що таблетки лише стимулюють внутрішні ресурси організму, змушуючи його працювати на знос, на межі своїх можливостей. У результаті, коли дія наркотику закінчується, пацієнт відчуває слабкість, млявість, апатію, занепад сил, зниження працездатності.

При регулярному вживанні препарату починаються порушення у стані та функціонуванні ЦНС, виникають депресії, фобії, суїцидальні думки. Бажаючи позбутися від неприємних відчуттів, поліпшити настрій, людина приймає чергову дозу Баклофен. Через це розвивається звикання, а потім і формується патологічна залежність.

Найбільшу загрозу здоров’ю несе поширена серед молоді звичка комбінувати Баклофен з іншими наркотичними речовинами. Таким чином наркомани економлять на більш дорогих штучних допінгах.

Ще один спосіб підсилити дію препарату – вживати його одночасно з міцними спиртними напоями. При цьому діючі речовини в значній мірі ухиляються від руйнівного впливу етилового спирту, провокуючи розвиток побічних ефектів і важкого ступеня інтоксикації.

Багато пацієнтів виправдовують свою залежність тим, що завдяки баклофеном почали жити повноцінним, насиченим життям, позбулися комплексів. Пояснюється це тим, що діючі речовини дійсно пригнічують страхи, підсвідомі блоки і затиски.

На жаль, молоді люди не розуміють, що це ілюзія. Вживання Баклофен не вирішує їхніх проблем, а лише тимчасово маскує. Щоб змінити своє життя, особистість, необхідно з’ясувати причини можливих розладів і пропрацювати їх разом з психологом.

Баклофен не викликає фізичної залежності, проте психологічна тяга до препарату настільки сильна, що впоратися з нею власними силами пацієнт не зможе. Без грамотної психологічної допомоги людина або знову почне вживати Баклофен, або знайде втіху в алкоголі, інших хімічних речовинах, що змінюють свідомість і сприйняття реальності.

Як розпізнати залежність?

У пацієнта спостерігаються:

  • нудота;
  • м’язові спазми;
  • судомний синдром;
  • апатія;
  • сонливість в денні години;
  • депресивні стани;
  • тремор верхніх і нижніх кінцівок;
  • сухість в ротовій порожнині;
  • галюцинації;
  • головні болі.

Безпосередньо після прийому препарату людина стає неприродно збудженим і активним, у нього частішає дихання, а зіниці перестають реагувати на світло.

Баклофен - наркотик, що руйнує психіку: як позбутися залежності?

Особливості лікування

Лікування залежності від Баклофену можливо тільки в стаціонарних умовах під наглядом лікарів. Найбільшою мірою пацієнтів турбують депресії, нервові розлади, що виникають на тлі відміни препарату. Тому обов’язкові комплексна психологічна реабілітація, групова психотерапія, індивідуальний психоаналіз.

«Український Інститут Лікування Залежності» допоможе всім, хто потребує відмовитися від вживання Баклофену максимально швидко, комфортно і безпечно для здоров’я.

Розрахувати вартість лікування