Амфетамінова залежність – симптоми та лікування

Амфетамін – один із найпопулярніших наркотиків у світі. Молоді люди приймають фен з метою отримання додаткового енергетичного заряду, не помічаючи, як відбувається звикання і руйнується їхнє здоров’я. Пройти ефективну терапію, що дозволяє назавжди позбутися від амфетамінової залежності, допоможе «Український Центр Лікування Залежності».

Трохи про історію амфетаміну

Про амфетамін стало відомо ще в 19 столітті завдяки румунському вченому Лазеру Еделяну. Спочатку даний засіб використовувалося у медичній практиці для лікування бронхіальної астми. За часів Другої Світової війни фен став одним із найбільш широко поширених знеболюючих препаратів. Медикамент застосовувався для боротьби з хворобою Паркінсона, депресіями.

Вживати хімічну сполуку з метою отримання задоволення, досягнення ейфорійного стану стали в 60-х рр. У 70-і рр. амфетамін став рецептурним препаратом, але цей факт вже не міг істотно вплинути на ситуацію. Амфетамінова залежність стала широко розповсюджуватися в різних країнах і куточках світу.

Амфетамінова залежність - симптоми та лікування

Як розвивається залежність?

Амфетамін відноситься до категорії наркотичних речовин, що надають яскраво-виражений стимулюючий вплив на головний мозок і центральну нервову систему пацієнта. Саме з метою підвищення енергетичного потенціалу, працездатності, зняття ознак перевтоми молоді люди починають вживати штучний допінг, не замислюючись про зворотний бік медалі. Амфетамін змушує організм працювати в посиленому режимі, що призводить до неминучого спустошення, вигоряння, занепаду сил.

Принцип дії амфетаміну полягає у здатності його компонентів стимулювати утворення гормонів задоволення – дофаміну та норадреналіну. Після вживання людина відчуває заряд бадьорості та сил, у неї поліпшується настрій. Завдяки цим властивостям амфетамін довгий час і використовувався для терапії депресивних станів.

Якщо ж людина починає вживати фен без лікарського призначення регулярно й в підвищених дозах, швидко формується патологічна залежність. Обумовлено це тим, що організм хворого втрачає здатність до самостійного вироблення гормонів і вже не може обходитися, нормально функціонувати без чергової дози штучного допінгу.

Симптоми амфетамінової залежності

Для амфетамінової залежності характерні наступні симптоми:

 • безсоння, порушення сну;
 • безпричинна тривожність і занепокоєння;
 • перманентна відсутність апетиту, притуплення почуття голоду;
 • підвищення сексуального потягу, що приводить до безладного інтимного життя;
 • апатія, різко змінюються нестримним веселощами та надмірною активністю;
 • психоемоційна нестабільність.

При подібній клінічній картині необхідно в терміновому порядку починати лікування. Родичам важливо розуміти, що впоратися з проблемою самостійно людина не зможе. Деякі пацієнти заперечують сам факт наявності залежності й не реагують на переконання ближнього оточення, інші ж погоджуються з доводами родичів, але не в змозі встояти перед спокусою прийняти чергову дозу фена.

У чому небезпека амфетаміну?

Амфетамін викликає небезпечні, незворотні процеси, що вражають головний мозок і центральну нервову систему людини. Гормональні збої призводять до того, що наркоман з кожним разом збільшує дозування фена вже не з метою отримання задоволення, а для виходу з важкої депресивного стану.

Вкрай негативно позначається амфетамін на стан та функціонування серцево-судинної системи. Раптова зупинка серця – одна з найбільш частих причин загибелі таких наркозалежних людей. При тривалому вживанні наркотика руйнуються зуби та кісткові тканини, вражається печінка, розвивається гепатит, послаблюється імунна система.

У жінок, які очікують появи малюка на світ, на тлі вживання фена підвищується ймовірність викидня, передчасних пологів. Діти народжуються з вродженими захворюваннями й вадами розвитку, в більшості випадків гинучи ще на першому році життя.

Амфетамінова залежність - симптоми та лікування

Передозування та інтоксикація

При передозуванні амфетаміном спостерігаються такі ознаки:

 • нудота і напади блювоти;
 • діарея;
 • судомний синдром;
 • гарячковий стан;
 • галюцинації;
 • підвищення показників артеріального тиску, аж до гіпертонічного кризу;
 • тахікардія (прискорене серцебиття).

Якщо не надати людині, яка перебуває в даному стані, професійну, своєчасну допомогу, наслідки можуть бути дуже сумними, аж до інфарктів, інсультів, загибелі пацієнта. У кваліфікованої клініці фахівці допоможуть назавжди позбутися від амфетамінової залежності, відновити фізичне і психічне здоров’я пацієнта.

Розрахувати вартість лікування