Амфетамін – дія, наслідки наркотику

Зміст статті:

1. Що таке амфетамін, історія

2. Вплив на організм

3. Як виникає залежність

4. Ознаки вживання амфетаміну

5. Наслідки вживання амфетаміну

6. Фізична залежність

7. Як вживання впливає на психіку?

8. Чи можна кинути наркотик самостійно?

9. Лікування залежності від амфетаміну

Амфетамін

Амфетамін … Яке знайоме слово. Як багато асоціацій виникає і як мало ми про нього знаємо. У статті більш детально розглянемо значення, застосування і лікування від залежності.

Що таке амфетамін?

Амфетамін – хімічна речовина, здатна активізувати психічну активність організму. У медицині випускається у формі таблеток або капсул. Підпільно використовують також у вигляді таблеток і ще порошків. Легальний спосіб прийому – перорально, а незаконний оборот застосовують ін’єкціями в вену або в м’яз, вдихають через ніс, курять.

Небезпечна речовина через появу залежності, позбутися від якої дуже складно. Законодавством дозволено використання лише з лікувальною метою, суворо ведеться облік речовини. Безрецептурно поширення з іншими цілями вживання незаконно.

З історії

Вперше про амфетамін згадували 500 тисяч років тому в Китаї, свідчать про це знайдені рукописи. Використовували тоді речовину натурального походження – ефедрин. Лазер Еделяну в 1887 році зміг синтезувати амфетамін (отримати його хімічним шляхом). Широке застосування речовина отримала в 20-і роки ХХ століття в лікуванні астми, він послужив замінником ефедрину. Через десятиліття американський біохімік Гордон Аллес виявив, що амфетамін володіє психоактивними властивостями. Саме ці властивості привертають увагу з 1936 року, коли вперше стали відомі випадки вживання для надання задоволення. З 1932 року амфетамін випускають у формі крапель для носа, як засіб, що знімає набряк. Солями амфетаміну стали торгувати з 1937 року, форма випуску – таблетки. Рекомендували цю речовину як засіб схуднення, ліки від нарколепсії і депресії.

Друга світова війна ознаменована великим виробництвом таблеток амфетаміну та поставками їх в збройні сили, вживали їх військові службовці. У 60-ті роки обсяги виробництва значно зростають і речовину все частіше виписують в рецептах. Така популярність не пройшла безслідно. Безконтрольне споживання амфетаміну завдало величезної шкоди для людських організмів. Були зареєстровані множинні випадки психозів, також стало відомо про залежність психологічного характеру. Зловживання амфетаміном трохи знизилося після 1970 року, коли його внесли до списку наркотичних речовин.

Увага! Ви можете ознайомитися з розпорядком дня в стаціонарі

Вплив на організм

Амфетамін швидко поширюється по всьому організму. При пероральному вживанні всмоктується в шлунку і кишечнику. Внутрішньовенний спосіб застосування відрізняється швидким проникненням речовини в мозок. Амфетамін збільшує викид дофаміну, норадреналіну і серотоніну. З’являються такі ефекти:

 • Настрій стає краще;
 • Концентрація уваги зростає;
 • Спостерігається мовна і рухова активність;
 • З’являється відчуття впевненості;
 • Працездатність підвищується;
 • Сон і апетит стають менше.

Крім позитивного впливу амфетамін здатний викликати ряд негативних дій:

 • Почуття стурбованості і тривоги;
 • Тремор (потрясуваня) і навіть судоми);
 • Порушення сну (безсоння);
 • Напади паніки;
 • Психози.

Як виникає залежність?

Амфетамін, як і багато інших речовин наркотичного походження, здатний викликати залежність. Психологічна залежність проявляється в бажанні випробувати ті ж відчуття, які були випробувані раніше (після прийому препарату), і знайти препарат будь-що-будь. Пов’язано це бажання з впливом амфетаміну на нейрони, які виробляють катехоломіни (фізично активні речовини, що відповідають за появу позитивних ефектів від прийому).

Важливо! Варто відзначити, що при регулярному прийомі амфетаміну розвивається стійкість до його здібностям впливати на організм (толерантність). При подальшому вживанні необхідно буде підвищувати дозування.

Ознаки вживання амфетаміну

Прийом наркотичних речовин приховати досить складно. Існує безліч ознак, за якими можна визначити чи мало місце вживання амфетаміну. Ознаки вживання:

 • Почастішання серцебиття;
 • Підвищення цифр артеріального руху;
 • Зіниці стають широкими;
 • Рухи метушливі.
 • При тривалому прийомі амфетамін порушує роботу багатьох органів і систем, руйнує психіку людини.

Дізнатись вартість проживання в стаціонарі

Перейти

Наслідки вживання амфетаміну

Наслідки безконтрольного вживання наркотичної речовини не змусить себе довго чекати. Поява залежності, поступове наростання вживаного дозування для досягнення бажаного результату – все це жалюгідні ознаки нанесеного Крім цього, амфетамін надає ряд негативних впливів:

 • Серцево-судинна система: підвищений тиск викликає головні болі.
 • Травна система: порушення апетиту, зниження якості харчування.
 • Неврологічна система: депресії, психози.

Фізична залежність

Залежність від амфетаміну спостерігається, як правило, тільки психологічна. Організм реагує появою депресії, сонливості, зниженням апетиту. Таку реакцію можна віднести до ознак синдрому відміни.

Вплив на психіку

Вживання амфетаміну негативно позначається на психіці людини. Згодом відбувається психологічне виснаження. Напади паніки і безпричинного занепокоєння, підвищена тривожність на стільки використовують всі запаси ресурсів в організмі, що навіть здорового глузду у людини не залишається. Ускладнюють ситуацію депресивні стани. Людина стає дратівливою, може вести себе неадекватно, головною метою стає знайти чергову порцію наркотиків.

Чи можна кинути наркотик самостійно?

Самостійно позбутися залежності можливо лише після одного або двох вживань речовини. На цій стадії цілком достатньо буде відшкодувати витрачені ресурси організму. Відновити сили протягом місяця, тим самим позбутися від хронічної втоми. Повернувшись на Батьківщину апетит з легкістю дозволить підкріпити організм.

Лікування залежності від амфетаміну

Найкраще і зовсім не вживати амфетамін. Залежність від наркотичних речовин психологічного характеру вилікувати досить складно. Найдоцільніше пройти лікування в спеціалізованій клініці. У відповідних умовах спокуси вжити наркотик будуть відсутні. Дуже часто «зриваються» під час вживання алкогольної продукції, під впливом товаришів на галасливих гулянках. У лікувальному закладі залежна людина буде перебувати під наглядом фахівців.

Якщо необхідно ліквідувати наслідки одноразового прийому амфетаміну, то використовують методи дезінтоксикації. Очищають організм шляхом виведення з нього наркотичної речовини. У разі регулярного вживання наркотику проблема набагато важче вирішується: необхідний комплексний підхід. Психологічний вплив нададуть зустрічі з психотерапевтом, а лікар нарколог займеться відновленням організму. Головне в перемозі над цією залежністю – бажання самого хворого!

Розрахувати вартість лікування