Алкоголізм і група крові – вчені знайшли між ними зв’язок

В результаті тривалих і масових досліджень американські вчені прийшли до висновку, що зв’язок між схильністю до алкоголізму і групою крові існує. У групи обстежених увійшли жителі США і Японії з встановленою алкогольною залежністю. Як виявилося, серед них велика кількість мають II групу крові. Після публікації матеріалів досліджень виникло безліч пояснень феномена. Ось деякі з них.

Гормональна версія

Як виявилося, в схильності до алкоголізму може відігравати головну роль гормонопродукующа функція надниркових залоз. Їх гормони впливають на рівень цукру в крові. Цукор є джерелом енергії для клітин організму. При його недоліку організм шукає «заміну».

Ознаки алкогольної залежності

Етиловий спирт – джерело швидкої енергії. Але причини такого вибору не відносяться до ендокринології. Адже заповнити енергію можуть і інші енергоємні з’єднання. Чому людина вибирає алкоголь? І тут відповідь на питання дає друга теорія.

Психологічна теорія

Вона також стосується гормонів надниркових залоз. Вони не тільки регулюють цукор крові, але і допомагають організму справлятися зі стресом. Оскільки у людей з II групою крові їх продукція знижена, то і зі стресом вони справляються гірше. Алкоголь допомагає їм «розслабитися», «піти» від проблем, полегшити наслідки психоемоційного перенапруження.

Генетична версія

Вчені встановили, що існує генетична схильність до алкоголізму і навіть виявили маркери патології. Група крові також кодується генами. Рівень ризику генетично обумовленої залежності становить 75%, що приблизно відповідає і ризику в групі з II (А) кров’ю.

Як вагомого аргументу наводять приклад народів Півночі у яких алкоголізм розвивається стрімко і від невеликих доз етилового спирту. Ця особливість передається з покоління в покоління, тобто закодована на генетичному рівні.

Але всі перераховані версії вимагають подальшого вивчення. Поки дослідники тільки рекомендують групі ризику уникати алкогольних напоїв або в крайньому випадку замінити міцний алкоголь червоним вином. У помірній кількості воно навіть приносить користь організму – має антиоксидантну дію, очищає судини від «поганого» холестерину, стимулює мозкову діяльність, підвищує чутливість клітин до інсуліну та ін.

Яка група крові «стійка» до алкоголізму?

В результаті того ж дослідження з’ясувалося, що серед алкоголіків найменше людей з I (0) групою крові. На підставі чого був зроблений висновок, що вони володіють найменшим ризиком розвитку алкогольної залежності. Але і вони на 100% не застраховані від залежності.

У разі зловживання спиртними напоями у них високий ризик розвитку патологій шлунково-кишкового тракту, обумовлених порушенням кислотності шлунка. Також у людей з I (0) групою крові і пристрастю до алкоголю високий ризик появи деменції.

За іншою версією, найбільш стійкі до алкоголізму представники людства з IV групою крові. Чим обумовлені ці результати, вчені не пояснили.

Розрахувати вартість лікування