7 міфів про користь і шкоду алкоголю

Алкогольні напої людство вживає мало не з початку появи перших цивілізацій. А тому закономірно, що навколо них з’явилося безліч міфів, які не мають ніякого наукового підмоги, проте вони настільки міцно вкоренилися у свідомості, що вважаються істиною. Розглянемо найцікавіші помилки щодо алкоголю, особливостей його вживання і корисної дії, а також дамо їм спростування.

 

Алергія на спиртне

Особливо часто люди наводять як приклад алергію на вино. Після першого ж келиха або чарки спиртного у людини спостерігаються характерні ознаки алергічної реакції: закладеність носа, труднощі з диханням, почервоніння шкірних покривів, а іноді навіть симптоми отруєння. Однак реальність така, що якби це була дійсно алергія на алкоголь, то організм б виробляв відповідні антитіла, а такого не відбувається. Насправді це алергічна реакція не на безпосередньо алкоголь (вино, коньяк, горілку), а на певні компоненти, які присутні в його складі:

 • ячмінь;
 • сульфіти;
 • хміль;
 • глютен.

Відповідно, аналогічна реакція буде на будь-які продукти, які їх містять. Але алергікам насправді варто бути акуратними зі спиртним, так як існують дослідження, які доводять, що кожна нова доза алкоголю, випита протягом тижня, збільшує ризик розвитку сезонного алергічного риніту на 3%, так як алкоголь – це свого роду тригер реакцій гіперчутливості. Крім того, він пригнічує функції імунної системи.

56aafe833b197

Засоби, які швидко позбавляють від алкоголізму

Є маса історій, які розповідають про існування суперефективного засобів (таблеток, порошків, мікстур), які позбавляють від алкогольної залежності мало не за один прийом, і іноді навіть без відома хворого. Насправді це не більш ніж маркетингові виверти і міські легенди.

Реальність така, що алкоголізм – це не тільки біологічне, фізіологічне, а й психологічний розлад. Навіть якщо чарівна пігулка викличе огиду від спиртного – таке життя для людини буде просто нестерпним, і рано чи пізно він зірветься, незважаючи на реакції, які за цим послідують. Єдиний ефективний метод позбутися залежності – комплексне лікування алкоголізму в клініці алкоголізму в клініці, де відновлюють не тільки системи організму, але і особистість людини, вчать його заново радіти життю без допінгу і протистояти своїй слабкості.

Алкоголь допомагає зігрітися

Після келиха міцного напою часто відчувається приємне тепло, яке немов розкочується по всьому тілу, що дає неправильне уявлення про те, що алкоголь зігріває. Насправді під впливом алкоголю кров більше приливає до шкіри через розширення судин, що і дає оманливий ефект тепла, але не захищає тіло від холоду і спотворює сприйняття температури навколишнього середовища. Тому на морозі пити спиртні напої дуже небезпечно, навіть слабкий алкоголь істотно підвищує ризик обмороження.

Різні напої по-різному впливають на настрій

Кожен з нас хоч раз чув, а може, і сам вірить в те, що реакція на сп’яніння буде різною, залежно від того, що саме випити:

 • горілка – для веселощів;
 • вино – для романтики;
 • текіла – для танців;
 • самбука – для розкріпачення.

Але насправді спиртне абсолютно однаково впливає на організм, незалежно від того, в якій формі надходить. Єдине, що може зіграти роль, – швидкість і кількість випитого. Тому стовідсоткову гарантію можна дати лише на те, що від шота міцного алкоголю ви сп’янієте швидше, ніж від 50 грамів вина, які розтягнете на годину. А вже в якому настрої будете після, залежить, скоріше, від вашого вихідного настрою і навколишнього оточення.

Міцна кава протвережує

Існує безліч народних рецептів, які дозволяють привести до тями п’яної людини. На жаль, більшість з них не тільки не дієві, а й небезпечні, в тому числі випити чашечку гарячого міцної кави. Кофеїн дійсно бадьорить, але він не протвережує, а лише не дає сп’янілого людині заснути, тобто блокує природну захисну реакцію організму. При цьому дія спиртного не мінімізується, а швидкість всмоктування алкоголю в кров лише підвищується. У підсумку, замість того щоб заспокоїтися і заснути, людина може накоїти небезпечних для себе і оточуючих справ. Аналогічна реакція буде і на вживання енергетика. До того ж обидва напої згубно позначаються на і без того перевантаженої серцево-судинній системі.

Алкоголь допомагає добре виспатися

Після келиха або декількох дійсно дуже легко заснути, що часто призводять до виправдання своєї згубної звички побутові п’яниці. Однак якість такого сну буде дуже поганим, і на ранок самопочуття часто зовсім не така, як очікується. Справа в тому, що дуже скоро після засипання запустяться процеси виведення спиртного з організму через нирки і сечовий міхур. Навіть якщо ви не будете вставати в туалет (а здоровій людині обов’язково захочеться), сон буде неспокійним з багаторазовими пробудженнями, що істотно скоротить необхідну для повноцінного відпочинку фазу глибокого сну. Щоб добре виспатися, від алкоголю потрібно відмовитися мінімум за 3-4 години до сну.

Доза спиртного раз на годину не завадить водінню

Серед тих, хто п’є водіїв є укорінена помилка, що, випиваючи чарку горілки або склянку пива раз на годину, ви не сп’янієте, більш того – можете безперешкодно сідати за кермо. Але все не так просто. По-перше, кожна наступна порція нарощує інтоксикацію і істотно збільшує час виведення алкоголю. По-друге, час виведення алкоголю залежить від багатьох параметрів:

 • типу напою;
 • міцності напою;
 • ваги людини;
 • статі людини.

По-третє, значну роль відіграють індивідуальні особливості, наприклад, прийом деяких лікарських засобів, хронічне захворювання, будь-які порушення в роботі організму можуть вплинути на швидкість обміну речовин, що робить всім знайомі таблиці виведення алкоголю для водіїв лише орієнтовними.

Розрахувати вартість лікування