Трамадол – наслідки аптечного наркотику

Зміст статті:

1. Історія появи наркотичного препарату

2. Трамадол в медицині

3. Залежність від препарату

4. Вплив на організм і психіку

5. Як розпізнати трамодолового наркомана

6. Наслідки і лікування залежності від трамадолу

Трамадол

Існує досить велика кількість опіодних наркотиків, серед яких трамадол.

Він має синтетичну природу походження. Істотна аналгетична активність являє собою заставу отримання тривалого ефекту від вживання. Ефект від прийому настає в середньому через пів години, коли він в максимальному ступені концентрується в крові. Препарат може діяти на організм протягом більше шести годин. Раніше він використовувався в якості знеболюючого при різноманітних захворюваннях складного походження, але потім наркомани пристосували його під свої цілі.

Історія походження трамадолу

Курт Флік є відкривачем даного препарату. Він намагався знайти сильний анальгетик, в результаті чого і був виявлений даний препарат опіоїдної групи. Спеціаліст працював на фармацевтичну компанію в Німеччині, яка вкладала досить солідні кошти в пошуки нових препаратів. Він став використовуватися в європейських клініках з 1962 року після підтвердження ефективності. Люди, які були залежні від різноманітних наркотиків, практично відразу після виходу даного препарату, виявили унікальний ефект дурманного типу. Наркоманія такого формату стала дуже швидко поширюватися. Буквально через рік після початку вживання трамадолу в європейських лікарнях було вже чимала кількість залежних від нього. Тоді багато хто прагнув придбати ці ліки для використання в інших, а не лікувальних цілях.

Страшна статистика говорить про те, що з початку прийому препарату з метою отримання задоволення, а не лікування, від залежності загинула величезна кількість людей. Їх кількість вимірюється сотнями мільйонів. В даний час даний препарат також вважається однією з найпоширеніших проблем. Кількість залежних від трамадолу людей зараз перевищує сотню мільйонів. Ці цифри вражають з негативного боку.

Увага! Ви можете ознайомитися з розпорядком дня в стаціонарі

Використання препарату в медицині

Засіб створювалося виключно для використання в медичних цілях. Таке сильне знеболююче надає непоганий ефект при деяких захворюваннях. Якщо виникають сильні гострі болі після прийому трамадолу рівень може бути знижений до помірного. Препарат має прямий вплив на мозок хворої людини, в якому блокується болюче відчуття. Реакція після прийому настає досить швидко.

Засіб випускається в різноманітних формах, серед яких таблетки, ампули, мазі, сухий вид. При проведенні серйозних оперативних втручань даний засіб використовується для усунення больових відчуттів в реабілітаційний період. Часто засіб прописують людям, що страждають від онкологічних захворювань. Він дає можливість зробити больові відчуття не такими вираженими. Препарат може нерідко застосовуватися під час діагностики, яка передбачає неприємні больові відчуття. Існує ряд діагностичних прийомів, які супроводжуються болем.

Залежність від трамадолу

В даний час препарат виписується лікарями. Його можна вживати виключно після призначення лікаря. При цьому надзвичайно важливо дотримуватися максимальної обережності, щоб не виникало проблем. Всі приписи лікаря повинні повністю дотримуватися в обов’язковому порядку. Це аналгетичний засіб викликає сильну залежність, як і багато інших подібних засобів, наприклад, героїн. Препарат не знаходиться у вільному продажі на території Російської Федерації. Тому його придбати можна тільки за рецептом. Продаж ретельно контролюється відповідним комітетом.

Звикання до трамадолу характеризується швидкістю. Зазвичай вистачає кількох прийомів, щоб розвинулася залежність. Людина поступово перестає себе контролювати, через що доза збільшується з кожним разом. Якщо відмовитися від прийому препарату, то виникає дуже сильна і хвороблива ломка.

Дізнатись вартість проживання в стаціонарі

Перейти

Як препарат впливає на психіку і організм?

Трамадол має суттєвий вплив на людський організм.

Причому страждає, як психіка, так і фізичний стан. Емоційна сприйнятливість від вживання даної речовини постійно зростає. Залежний від наркотиків стає більш співчуваючим по відношенню до оточуючих людей. У нього виникає прилив сил, підвищується бадьорість. Ще одним цікавою якістю, яке виникає в даному випадку, є ризикованість.

Приблизно через пару днів сп’яніння від наркотику проходить. Потім починаються серйозні проблеми зі сном. Виникає страх залишатися наодинці. Звикання до препарату характеризується відсутність ейфорії після його прийому. Однак паралельно спостерігається виникнення деякої манії, навіть параної.

Психіка дуже сильно страждає від вживання препарату. Приблизно через тиждень активного прийому починають з’являтимуться сильні галюцинації. Людина може часто бачити предмети і істоти, які насправді не існують. Вони можуть його переслідувати. Деякі люди навіть з ними розмовляють, вважаючи все це справжнім і цілком реальним.

Розпізнавання наркомана

Трамадольна залежність може володіти деякими особливими проявами. Звичайно, у кожної окремої людини прояви можуть бути різні, але є кілька загальних наслідків від вживання наркотику:

 • Поява зайвої блідості.
 • Активне зниження ваги.
 • Людина починає споживати значну кількість рідини.
 • На шкірних покривах починають з’являтися червоні плями.
 • Білки очей стають жовтими.
 • Координація рухів у людини сильно порушується.
 • Спостерігаються часті зміни активності і занепаду сил.
 • Сонливість спостерігається на постійній основі.
 • Зникають звичні інтереси, бажання.
 • Людина виглядає дуже неохайно, брудно.
 • Відсутність можливісті концентрувати власну увагу на конкретній справі або предмет.
 • Працездатність падає дуже сильно.

Серед явних ознак, які можна віднести до вживання трамадолу в наркотичних, а не лікарських цілях, можна відзначити наявність синців по всьому тілу, слідів від ін’єкцій і т.д.

Наслідок залежності і варіанти її лікування

Прийом цього сильного препарату може закінчитися для людини дуже погано, якщо не зуміти контролювати дози. Поступово буде порушуватися функціонування всього організму. Серед поширених наслідків можна відзначити виникнення таких захворювань, як гепатит, епілепсія, розвиток недоумства, цирозу печінки і т.д. Летальні результати, пов’язані з вживанням трамадолу, є досить частим явищем. Причому вони наступають швидко. Виключити такий сумний результат можна лише в тому випадку, якщо своєчасно буде встановлена проблема і розпочато лікування.

Тільки в сучасному реабілітаційному центрі можна отримати шанси для повного позбавлення від залежності. Але лікування повинно проводитися при повній згоді з боку хворої людини. Терапія складається з чотирьох базових етапів, які є досить стандартами для лікування практично всіх типів залежності. На кожному з них використовується комплексний підхід і кілька лікувальних методів. Зазвичай використовується медикаментозне лікування, психологічна підтримка. Завдяки якісній реабілітації можна позбутися залежності.

 

З повним прайс-листом можна ознайомитись у медичному центрі або поставити запитання по телефону гарячої лінії: +38(099) 508-08-88

*Адміністрація Українського Центру Лікування Залежності приймає всі заходи щодо своєчасного оновлення розміщеного на сайті прайс-листа, проте, щоб уникнути можливих непорозумінь, радимо уточнювати вартість послуг у контакт-центрі за телефоном:+38(099) 508-08-88. Розміщений прайс не є офертою. Медичні послуги надаються на підставі договору. Є протипоказання. Необхідна консультація спеціаліста.

Автор:Каркавін Сергій

Керівник стаціонарної програми реабілітації
У гештальт-підході завершив проходження спеціалізації по роботі з залежностями.
“Працюю над створенням терапевтичного середовища в реабілітаційному центрі”.