Терміни виведення наркотичних речовин з організму людини

Стан наркотичного сп’яніння, що супроводжується яскраво вираженими симптомами, триває не більше декількох годин. Однак сам наркотик залишається в організмі досить довгий час і визначити його можна шляхом проведення спеціальних експертиз, лабораторних досліджень. Для того щоб повністю очистити організм від штучних допінгів, усунути неприємні симптоми абстинентного синдрому, потрібна детоксикація і проведення терапевтичного курсу. Свою анонімну допомогу людям, які зіткнулися з проблемою наркоманії, пропонує «Український Центр Лікування Залежності»..

Де затримуються наркотичні речовини?

Після вживання будь-який наркотик проникає в кров, і через кілька годин починається процес його розпаду. З крові психоактивні речовини виводяться відносно швидко, протягом декількох днів. Однак за цей час виробляються специфічні антитіла до наркотиків, які шляхом лабораторних досліджень можна виявити і після закінчення 2-3 місяців.

Оскільки активну роль в очищенні організму грає нирковий апарат, то в сечі наркотичні речовини та продукти розпаду затримуються довше, ніж в крові. Фахівці відзначають, що без проведення процедури детоксикації неможливо повністю очистити організм від наркотиків.

Виведення наркотиків з організму

Штучні допінги, особливо при регулярному вживанні, накопичуються в тканинних структурах, викликаючи сильну інтоксикацію і провокуючи розвиток хімічної залежності.

Що впливає на швидкість виведення наркотичних речовин?

На думку фахівців, терміни виведення наркотичних речовин з організму залежать від:

  • вагової категорії людини;
  • виду наркотичного препарату;
  • стажу вживання;
  • якості наркотичної речовини;
  • періодичності та частоти вживання;
  • дози прийнятого препарату.

Також значення має і загальний стан здоров’я людини, здатність його печінки і ниркового апарату справлятися з навантаженнями, виводити з організму наркотики, продукти їх розпаду і токсичні речовини.

Як прискорити процес очищення організму від наркотиків?

Очистити організм від токсичних речовин допоможе процедура детоксикації, яка може бути проведена як в клініці, так і в домашніх умовах. Для цих цілей пацієнтам призначають сорбенти, сечогінні препарати, ставлять крапельниці з очисними розчинами.

Хороші результати дає і спеціальна дієта, що виключає з меню солодощі, жирні та гострі страви, копченості. Основу меню пацієнта повинні складати фрукти, овочі, червона риба, горіхи. При хронічному вживанні наркотичних речовин потрібна професійна детоксикація, яка проводиться наступними методами:

  1. Лазерна терапія.
  2. Плазмаферез, призначений для очищення крові.
  3. Прийом препаратів ентеросорбентів.
  4. Форсований діурез — введення фізрозчину за допомогою крапельниці з метою активізації роботи ниркового апарату і прискореного виведення наркотичних речовин разом з сечею.

Тривалість комплексної програми детоксикації в середньому становить близько 20 діб. Лікування проводиться в стаціонарних умовах під постійним наглядом досвідчених, кваліфікованих фахівців.

В цілому, терміни детоксикації залежать від цілого ряду чинників. Наприклад, при разовому прийомі наркотиків цей процес займає пару днів, а при хронічній наркоманії може тривати і кілька місяців. Пройти комплексну детоксикацію і очистити організм від наркотиків завжди можна, звернувшись за допомогою в «Український Центр Лікування Залежності».

З повним прайс-листом можна ознайомитись у медичному центрі або поставити запитання по телефону гарячої лінії: +38(099) 508-08-88

*Адміністрація Українського Центру Лікування Залежності приймає всі заходи щодо своєчасного оновлення розміщеного на сайті прайс-листа, проте, щоб уникнути можливих непорозумінь, радимо уточнювати вартість послуг у контакт-центрі за телефоном:+38(099) 508-08-88. Розміщений прайс не є офертою. Медичні послуги надаються на підставі договору. Є протипоказання. Необхідна консультація спеціаліста.

Автор:Сергій Адаменко

Медична інформація є коректною, достовірною, актуальною. Програмний директор асоціації реабілітаційних центрів