Усунення інтоксикації алкоголем

Надмірне вживання спиртного призводить до алкогольної інтоксикації, особливо якщо його кількість перевищує допустиму для організму дозу. І щоб алкоголь завдав якомога менше шкоди, людині потрібно детоксикація – заходи по виведенню отрут і токсинів, які рекомендується проходити при перших симптомах отруєння. Алкогольна інтоксикація може бути дуже небезпечною і стати причиною незворотних процесів в органах і навіть привести до летального результату.

Ступені алкогольного отруєння

Алкоголь є важким токсином, який негативно впливає на відділи центральної нервової системи, що призводить до порушень функцій в людському організмі. Причому отруїтися спиртним може будь-яка людина, навіть не страждаюча від алкоголізму.

Ступінь отруєння залежить не тільки від міцності і якості вживаних алкогольних напоїв, але від індивідуальних особливостей людини. Перш за все, від функцій внутрішніх органів, особливо від головного фільтра, що приймає удари дії токсинів – печінки.

Фахівці розрізняють кілька ступенів отруєння алкоголем:

 • легке – може супроводжуватися розладами психіки;
 • середне – виникають неврологічні розлади;
 • важке – токсини зачіпають всі внутрішні органи, можливий летальний результат.

При хронічному алкоголізмі у хворого виникає стійкість до впливу токсичних речовин. В результаті розвиток важкої форми інтоксикації відбувається швидше, ніж інших. У такій ситуації людина потребує екстреної медичної допомоги та його родичам важливо усвідомлювати це.

Важка інтоксикація: особливості та наслідки

Подібний стан вимагає екстрених заходів, що включають наступне:

 • виклик фахівця додому або бригади швидкої допомоги;
 • усунення інтоксикації за допомогою детоксикаційних процедур – медикаментозного очищення організму.

Зрозуміти, що у хворого алкогольне отруєння, можна за такими симптомами:

 • судом;
 • блювотним позивам;
 • втрати свідомості;
 • порушеному диханню (можлива затримка);
 • зниження температури тіла;
 • зміни кольору шкіри – вона блідне або набуває синюшного відтінку;
 • інтенсивної пітливості;
 • ознобу;
 • гарячкового стану.

Надання першої допомоги

Допомогу надати людині, що отруївся алкоголем, можна в домашніх умовах, до приїзду лікарів:

 • напоїти великою кількістю води;
 • дати будь-який засіб з діуретичною дією, Аспірин і адсорбент – активоване вугілля, ентеросгель, полісорб;
 • забезпечити хворого доступом свіжого повітря;
 • спровокувати блювотний рефлекс, щоб зі шлунка вийшов залишок алкоголю.

По закінченню заходів хворого слід відпоїти солодким гарячим чаєм, відновлюючим глюкозно-водний баланс. Допомагають при інтоксикації такі препарати: Корвалол, Валідол. Вони відновлюють серцевий ритм, відновлюють дихання.

Якщо сп’янілий втрачає свідомість, слід помістити його на рівну горизонтальну поверхню, перевернути на бік, щоб блювотні маси виходили назовні і не потрапили в дихальні шляхи. Бажано звільнити потерпілого від верхнього одягу або розстебнути його.

Рекомендовано прикладати холодний компрес на лоб, обличчя можна обтирати мокрою тканиною. Не можна залишати людину наодинці. Повернути хворого до тями можна за допомогою тампона, просоченого нашатирним спиртом, його підносять до носа. Якщо цього засобу під рукою немає, допоможуть шлепки по щоках, їх наносять до тих пір, поки людина не прийде до тями.

Лікувати в домашніх умовах хворого з інтоксикацією не варто, краще звернутися за професійною лікарською допомогою.

Лікування алкогольної інтоксикації

Як лікується інтоксикація?

Терапевтичний курс призначається фахівцем з токсикології, виходячи від ступеня інтоксикації. Спочатку проводяться діагностичні заходи, потім лікар прописує препарати, визначаючи індивідуальне дозування і тривалість лікування. На даному етапі важливо максимально зменшити ризики летального результату.

Лікарі нашої реабілітаційної клініки мають високу кваліфікацію і великий досвід, щоб не просто визначати ступінь інтоксикації, але і проводити своєчасну медикаментозну терапію. Фахівці проводять детоксикаційні процедури, позбавляють організм від отрут, а якщо потрібно, то і виводять пацієнтів із запою, усувають похмільний синдром. Служба клініки працює цілодобово, тому викликати лікаря або отримати консультацію можна в будь-який час доби.

Будь-який нарколог підтвердить – у випадку з інтоксикацією зволікати не можна, запорука успішного лікування залежить від вчасно розпочатої грамотної терапії. Отруєння може завдати організму непоправної шкоди і навіть стати причиною смерті людини, і екстрена допомога не просто допомагає, а рятує життя.

З повним прайс-листом можна ознайомитись у медичному центрі або поставити запитання по телефону гарячої лінії: +38(099) 508-08-88

*Адміністрація Українського Центру Лікування Залежності приймає всі заходи щодо своєчасного оновлення розміщеного на сайті прайс-листа, проте, щоб уникнути можливих непорозумінь, радимо уточнювати вартість послуг у контакт-центрі за телефоном:+38(099) 508-08-88. Розміщений прайс не є офертою. Медичні послуги надаються на підставі договору. Є протипоказання. Необхідна консультація спеціаліста.

Автор:Сергій Адаменко

Медична інформація є коректною, достовірною, актуальною. Програмний директор асоціації реабілітаційних центрів