Лікування алкоголіка без його відома

Терапія алкоголізму без відома хворого проводиться наступним чином: в спиртне, яке він вживає, підмішуються спеціальні засоби, що провокують у нього почуття огиди до спиртовмісних напоїв, і виникає воно через деякий час.

Поки така методика значно поступається за ефективністю лікування, яке проводиться за згодою хворого. Адже він не налаштовується на лікування і не докладає жодних зусиль.

Спосіб діє до тих пір, поки алкоголік отримує питво з ліками і не забезпечує стійкого результату. Як тільки прийом препарату припиняється, відраза до алкоголю проходить, і людина знову починає відчувати тягу до спиртних напоїв. Адже алкоголізм провокує не тільки фізичну залежність, а й стійку психологічну.

Алкоголік не погоджується кидати пити: що можна зробити?

Алкоголіки найчастіше не бажають розлучатися зі своєю небезпечною звичкою, адже алкоголь, на їхню думку, позбавляє від проблем, веселить, доставляє радість і задоволення.

Ця думка помилкова, і чим довше людина п’є, тим більше негараздів виникає в його житті: на роботі, в сім’ї, у відносинах з друзями, і вони ростуть, як сніжний ком, нашаровуючись один на одного. Хворий не прагне кинути пити і почати вирішувати проблеми, він знаходить протилежне рішення – продовжує зловживати спиртним, щоб забутися.

Якщо рідні вирішуються лікувати алкоголіка без його відома, фахівці рекомендують бути максимально акуратними. Адже коли він дізнається про таку «допомогу» близьких, то вони стануть для залежного зрадниками, найлютішими ворогами.

Як показує практика, змушувати алкозалежної кинути пити, вселяти йому це бажання неможливо. Щоб повністю вилікуватися, йому необхідно самому прийти до цього висновку, зрозуміти наскільки захворювання небезпечне і захотіти пройти терапію. Інакше алкозалежного чекають постійні рецидиви, він буде знову і знову братися за чарку.

Алкоголіку на словах складно пояснити наскільки його пристрасть небезпечна. Найчастіше усвідомлення ситуації, що виникла відбувається після того, як хворий переносить сильне емоційне потрясіння, яке пов’язане з його алкоголізмом. Це може бути діагностування серйозної хвороби, нанесення шкоди близьким людям, розвиток подій, що тягнуть за собою трагічний результат – травмування чи навіть загибель людей.

Звернення до лікаря

Що ж робити, якщо близькій людині стає все гірше, він частіше йде в запої і рідше його спостерігають у тверезому вигляді? Перш за все, не можна ігнорувати подібну ситуацію, а й звертатися до сумнівних лікарів і методикам не варто – це лише погіршить становище або ж зашкодить.

Найкраще звернутися в спеціалізовану установу з гарною репутацією і профільними лікарями. Тут не тільки підберуть відповідну терапію, але і допоможуть з інтервенцією хворого. Під час грамотної консультації з психологом залежному вдається усвідомити, наскільки він потребує лікування, і він погоджується пройти лікування.

У нашому закладі використовується індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Лікарі призначають ефективні детоксикаційні процедури і максимально відповідне лікування в стаціонарі або домашніх умовах.

Народні рецепти: допомагають чи ні?

Люди намагалися лікувати алкоголізм задовго до того, як він був визнаний офіційним захворюванням. І для цього застосовувалися найоригінальніші засоби, спрямовані на позбавлення від тяги:

  1. Терапія клопами. Згідно з цим рецептом, необхідно зібрати півтора десятка зелених клопів і помістити їх в горілку на три доби. Пиття слід давати залежному щодня по 50 мл, поки у нього не пропаде бажання пити.
  2. Лікування гнойовими грибами. Як відомо цей гриб перетворюється на отруйний, коли взаємодіє зі спиртним. Потрапивши в організм разом з алкоголем, він викликає ознаки сильної інтоксикації, які зберігаються протягом декількох діб. Як стверджують лікарі, таке отруєння завдає організму серйозної шкоди.

Сучасні наркологи не радять використовувати подібні способи, так як сумніваються в їх безпеці та ефективності.

Чи варто лікувати залежного, коли він про це не знає?

Ставлення лікарів до цього методу неоднозначне, адже він досить небезпечний, особливо якщо мова йде про використання народних рецептів. Перш за все, невідома реакція організму, отруєного алкогольними токсинами, на вживання тої чи іншої речовини. Навіть перевірені століттями засоби можуть стати причиною важкого погіршення здоров’я хворого.

Важливо обов’язково враховувати наявність протипоказань, тому медикаментозні препарати, призначені лікарем, в подібних ситуаціях є кращими.

Фахівці нашої клініки стверджують, що соромитися алкоголізму не можна, це таке ж захворювання, як і інші хвороби. Воно вимагає серйозного лікування і не терпить легковажного ставлення. Рідним алкоголіка вони рекомендують – не витрачати час на вмовляння і сумнівну терапію, а при перших тривожних ознаках звертатися за кваліфікованою допомогою.

Лікування алкоголізму без відома хворого

З повним прайс-листом можна ознайомитись у медичному центрі або поставити запитання по телефону гарячої лінії: +38(099) 508-08-88

*Адміністрація Українського Центру Лікування Залежності приймає всі заходи щодо своєчасного оновлення розміщеного на сайті прайс-листа, проте, щоб уникнути можливих непорозумінь, радимо уточнювати вартість послуг у контакт-центрі за телефоном:+38(099) 508-08-88. Розміщений прайс не є офертою. Медичні послуги надаються на підставі договору. Є протипоказання. Необхідна консультація спеціаліста.

Автор:Сергій Адаменко

Медична інформація є коректною, достовірною, актуальною. Програмний директор асоціації реабілітаційних центрів